ایده‌های ناب گوگلی

این روزها چشم همه افراد متخصص و کاربران اینترنت به کارها و ایده‌های گوگل است. این شرکت که در مقایسه با شرکت‌های بزرگ دیگر مانند مایکروسافت و یاهو یا اپل، تازه‌کار به حساب می‌آید، در حال حاضر در راس تمامی شرکت‌ها قرار گرفته است و با ایده‌های نو و سرویس‌هایش، هر روز افراد مختلف را غافلگیر می‌کند. درست است که این شرکت حاشیه‌های زیادی دارد اما باز هم با محصولات و سرویس‌های جدیدش، رضایت کاربران را جلب می‌کند.

به‌تازگی گوگل در قالب یک ایده جدید، امکان جدیدی را برای سرویس جی‌میل خود ایجاد کرده است.

این سرویس، صندوق دریافت اولویت‌بندی‌شده نام گرفته است.

گوگل تصمیم گرفته است با استفاده از امکانی جدید به‌صورت خودکار، نامه‌های الکترونیک شما را دسته‌بندی کند.

در حال حاضر این امکان وجود دارد که کاربران سرویس جی‌میل، نامه‌های خود را در چهار دسته مختلف به‌صورت مهم، آیتم‌های ستاره‌دار، مهم و خوانده‌نشده و اولویت‌های دیگر دسته‌بندی کنند.

کارشناسان گوگل اعلام کرده‌اند این سرویس برای هر کاربر به‌صورت یک منشی شخصی عمل کرده و به کاربران کمک خواهد کرد که بیشتر روی نامه‌هایی تمرکز کنند که از اهمیت بیشتری برخوردارند.

در حال حاضر نسخه ابتدایی این سرویس در اختیار کاربران قرار گرفته اما گوگل وعده داده در آینده، نسخه هوشمندتری از این سرویس را ارائه کند.

کیث کلمن مدیر اجرایی این سرویس است و اعلام کرده که این سرویس اکنون هم می‌تواند تا حدی به‌صورت هوشمند عمل کند. به‌طور مثال اگر فردی به شما دائما ایمیل می‌زند و شما هم پاسخ وی را می‌دهید، این معنی را می‌دهد که نامه‌های این فرد از اولویت بالایی برخوردار است.

عامل دیگری که در حال حاضر در این نرم‌افزار از آن استفاده می‌شود این است که به‌طور مثال اگر در تیتر یک نامه الکترونیکی از کلماتی مانند جایزه استفاده شده باشد به این معناست که آن نامه اهمیت کمی دارد یا شکلی از یک آگهی تبلیغاتی یا اسپم خواهد بود و به همین خاطر در دسته نامه‌های کم‌اهمیت قرار خواهد گرفت.

در این سیستم، نامه‌هایی که به‌طور اختصاصی برای شما فرستاده می‌شوند از اهمیت بالاتری نسبت به نامه‌هایی که برای فهرستی از افراد ارسال می‌شوند برخوردارند. در بخش جداگانه‌ای، امکانی در نظر گرفته شده که کاربران بتوانند کلیه تنظیمات مورد نظرشان را برای اولویت‌بندی نامه‌ها به‌صورت دستی انجام دهند.

آقای کلمن اظهار داشته است که این سرویس به کاربران کمک می‌کند مدت زمان زیادی از وقت خود را صرفه‌جویی کنند و می‌توانند با سپردن کارهایشان به این منشی شخصی، به‌راحتی به دیگر کارهایشان پرداخته و فقط ایمیل‌های مهم‌شان را بررسی کنند. به این ترتیب گوگل تمامی نامه‌های الکترونیکی مهمی را که در صندوق شما وجود دارد برای شما علامت خواهد گذاشت و شما نامه‌های نشان‌دار خود را خواهید خواند.

گوگل به‌مدت 18 ماه روی این محصول کار کرده و قبل از ارائه، آن‌را روی کارمندان خود آزمایش کرده است.

منبع : خراسان نیوز

/ 1 نظر / 15 بازدید
ژاله

سلام بر شما .من شما رو با نامی که گفتین لینک کردم .ممنون میشم منو به اسم هوشنگ ابتهاج لینک کنید[گل]