بگرد و جابه‌جا کن!

جستجو در میان فایل‌های مختلف و پیدا کردن اطلاعاتی در داخل آنها کاری سخت و زمانبر است. حالا فرض کنید قصد دارید همین جستجو را انجام دهید و پس از یافتن نتایج نیز تغییراتی را روی آن اعمال کنید! آن وقت این کار بسیار پیچیده و وقت‌گیر خواهد شد.

به عنوان مثال فرض کنید 100 صفحه وب طراحی کرده‌اید که در تمام آنها رنگ زمینه صفحه را قرمز درنظر گرفته‌اید و حالا به هر دلیل مجبورید این رنگ را به آبی تغییر دهید! با این وجود و در حالی که می‌دانید تغییرات مربوط به کدام فایل‌هاست، نمی‌توانید به‌سادگی هر یک از 100 صفحه طراحی شده را تک به تک باز کرده، کد رنگ قرمز را پیدا کنید و آن را با رنگ آبی جابه‌جا کنید. در چنین شرایطی نرم‌افزار قدرتمند Search and Replace بهترین راه‌حل است.

به کمک این نرم‌افزار فوق‌العاده، شما می‌توانید به‌سادگی در مجموعه‌ای از پوشه‌ها یا حتی درایوهای ‌هارددیسک خود و در مجموعه‌ای از فایل‌ها با فورمت مشخص (مثلا doc, .htm و ...) به جستجو برای یافتن عبارات مورد نظر خود بپردازید. در نهایت نیز پس از یافتن نتایج، عبارات دیگری را جایگزین آنها کنید.

به این ترتیب نه تنها وقتی دنبال یک کلمه در مجموعه عظیمی ‌از فایل‌های متنی بگردید آن را براحتی می‌یابید، بلکه می‌توانید در کمتر از یک دقیقه یک یا چند عبارت را در هزاران صفحه تغییر دهید. این نرم‌افزار در نسخه‌های 32 و 64 بیت سیستم‌عامل‌های ویندوز NT/2000/XP/2003/Vista

و ویندوز 7 قابل اجراست و می‌توانید نسخه محدود آن را از لینک‌های زیر دانلود کنید:

32 Bit: http://www.searchandreplace.com/ftp/setupsr.exe

64 Bit: http://www.searchandreplace.com/ftp/setupsr64.exe

/ 0 نظر / 14 بازدید