پایان اوج پیامک‌ها

کاهش رشد ارسال پیام‌های متنی (پیامک) موجب نگرانی شرکت‌های مخابراتی شده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، براساس پژوهش انجام شده از سوی موسسه CTIA، حدود یکهزار میلیارد پیامک طی 6 ماهه دوم سال 2010 در آمریکا تبادل شده که نسبت به 6 ماهه گذشته آن، تنها 7‌/‌8 درصد افزایش داشته است، که نشان می دهد رشد این سرویس به پایان خود نزدیک می‌شود.

این آمار برای شرکت‌های بزرگ مخابراتی همچون Verizon و AT&T، نیز منفی بوده است. این مشکلات بتدریج برای شرکت‌های مخابراتی پیشرفته افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، اپل اعلام کرده است که در سیستم‌عامل

iOS5، نرم افزاری به نام iMessage وجود خواهد داشت که کاربران آیفون، آیپد و آیپاد را قادر می‌سازد از طریق وای فای و 3G و خارج از شبکه مخابراتی با یکدیگر به تبادل پیغام بپردازند. از طرف دیگر، بلک‌بری نیز سیستم ارسال و تبادل پیام خود را دارد.

وال استریت ژورنال همچنین در مقاله‌ای دیگر از فعالیت گوگل به منظور فراهم کردن امکان تبادل پیغام برای سیستم‌عامل موبایل آندروید خبر داد. البته در این مقاله هیچ اشاره‌ای به زمان یا نحوه پیاده‌سازی این سیستم نشده است. هنوز شرکت‌های AT&T و ورایزن نسبت به آینده وضعیت پیامک‌ها و استراتژی خود در این زمینه نظری اعلام نکرده‌اند.

/ 0 نظر / 28 بازدید