نرم‌افزاری برای مدیریت محتوای سایت

یکی از عوامل پیشرفت در جهان مجازی برای سازمان‌های مختلف، داشتن یک سایت اینترنتی موفق و پرطرفدار است.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها داشتن یک آدرس یا یک صفحه اینترنتی کافی است اما یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در محیط مجازی این است که مدیریت سایت به‌درستی انجام شود.

در این هفته قصد داریم به شما نرم‌افزاری را معرفی کنیم تا با کمک آن بتوانید به آسانی مدیریت محتوای وب‌سایت و دیگر برنامه‌های تحت وب را برعهده بگیرید.

این نرم‌افزار که جوملا نام دارد، در حقیقت یک سیستم مدیریت محتوا تحت وب است و جالب است بدانید این نرم‌افزار متن‌باز است و سورس آن به‌صورت رایگان در اختیار همه قرار می‌گیرد.

جوملا برای قدرت بخشیدن به تمامی برنامه‌های تحت وب استفاده می‌شود، این برنامه‌ها می‌توانند شامل یک صفحه ساده اینترنتی یا بخش عظیمی از برنامه‌ای گسترده باشند.

از موارد استفاده این نرم‌افزار می‌توان به ایجاد انواع و اقسام پورتال‌های مورد نیاز برای شرکت‌های چندشعبه‌ای اشاره کرد.

شما با استفاده از جوملا قادر خواهید بود قالب اولیه یک وب‌سایت تجاری نه چندان بزرگ را طراحی کنید؛ به عبارت دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار نامحدود در نظر گرفته شده و چون کد آن در اختیار شما قرار می‌گیرد، اگر شما هم با برنامه‌نویسی آشنایی دارید می‌توانید به آسانی قابلیت‌های جدیدی به این نرم‌افزار اضافه کنید.

جوملا امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به آسانی با کمک آن بتوانید کنترل تمامی قسمت‌های مربوط به یک وب‌سایت را در دست داشته باشید و علاوه بر آن بتوانید به آسانی محتوای سایت مورد نظر خود را به‌روز کنید.

با استفاده از جوملا می‌توانید امکاناتی مانند به‌روزرسانی تصاویر یا امکان رزرواسیون آن‌لاین را داشته باشید.

کار کردن با این بسته نرم‌افزاری بسیار آسان است و اگر شما یک کاربر عادی اینترنت هستید و اطلاعات خاصی ندارید می‌توانید با خیالی آسوده از این بسته نرم‌افزاری استفاده کنید بدون این‌که با مشکل خاصی مواجه شوید.

نصب جوملا به‌سادگی انجام می‌شود و یک کاربر مبتدی هم قادر به نصب آن خواهد بود.

بعد از نصب کافی است فایل راهنمای آن‌را مطالعه کرده و به‌سادگی مدیریت سایت خود را به‌عهده بگیرید.

در حال حاضر بیشتر ادارات و سازمان‌های دولتی از این نرم‌افزار برای به‌روز رسانی سایت‌هایشان استفاده می‌کنند اما نباید از این نکته غافل شد که این نرم‌افزار هم نمی‌تواند به تنهایی سایت شما را به یک سایت برتر تبدیل کند.

یکی از مهم‌ترین نکات مثبتی که در جوملا وجود دارد این است که دست کاربران را در اضافه کردن امکانات باز گذاشته است.

به‌عنوان مثال از امکاناتی که توسط کاربران حرفه‌ای تا به‌حال به این نرم‌افزار اضافه شده است می‌توان به بخش مدیریت اسناد، تقویم، بخش سبد خرید و تجارت الکترونیکی، سیستم‌های تبلیغات توسط بنر، نرم‌افزار بلاگ و تولید وبلاگ، خبرنامه‌ها و نامه‌های الکترونیکی و ابزارهایی برای گزارش‌گیری‌های مختلف اشاره کرد.

در حقیقت جوملا دریایی از امکانات است که به درد هر فردی در جهان مجازی اینترنت خواهد خورد.

شما می‌توانید این نرم‌افزار محبوب و کارآمد را از نشانی زیر دانلود کنید:

http://www.joomla.org/download.html

/ 0 نظر / 14 بازدید