بازیگوش‌ها، بهترین مشتریان مجازی

در میان انبوه صفحات وب، فروشگاه‌های مجازی سهم قابل توجهی از تعداد صفحات وب را به خود اختصاص داده‌اند؛ در این میان برخی از این فروشگاه‌ها مجموعه‌ای از محصولات گوناگون را به‌صورت نو فروشی و یا حراجی به فروش می‌رسانند که عمده درآمد فروش‌های آن‌لاین را به خود اختصاص داده‌اند.

دو سایت مشهور Amazon و eBay از این دست سایت‌ها هستند اما جدیدترین آمار از خریدهای آن‌لاین نشان می‌دهد که بیشترین تعداد فروش نه به فروشگاه‌های پر از محصول که به سایت‌های بازی تعلق دارد.

براساس آماری که گروه NPD چند روز پیش منتشر کرد، سایت‌های معتبر بازی با فروش بیش از 2/11 میلیون نسخه بازی در 6 ماه اول سال میلادی 2010، بیشترین تعداد فروش آن‌لاین را در صفحات وب به خود اختصاص داده‌اند.

این سایت‌ها برای اولین‌بار توانستند آمار فروش خود را حتی از تعداد فروش فروشگاه‌های فیزیکی نیز بیشتر کنند.

بر طبق آمار NPD، تنها 2/8 میلیون نسخه بازی در طول 6 ماه اول سال‌جاری، فروش کمتری نسبت به فروشگاه‌های آن‌لاین بازی داشته‌اند.

خوب است بدانید که 2/11 میلیون نسخه فروش بازی، تنها 43 درصد از سود کل صنعت بازی را در این بازه زمانی تامین کرده است و 57 درصد سود باقی‌مانده دیگر توسط 2/8 میلیون نسخه بازی فروخته شده در فروشگاه‌های مجازی حاصل شده است. این تفاوت از تفاوت قیمت بازی‌های فیزیکی با فروش مجازی حاصل شده است.

بیش از نیمی از فروش‌های آن‌لاین بازی به شرکت‌های بزرگی تعلق دارد که بازی‌های مشهور را می‌سازند.

در این میان، نام سایت‌های Steamgames.com Direct2drive.com ،Worldofwarcraft.com و Blizzard.com در میان محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین این‌گونه سایت‌ها به چشم می‌خورد.

در مقابل این گروه، سایت‌هایی وجود دارند که بازی‌هایی ارزان‌قیمت و البته نامطمئن می‌فروشند.

این‌گونه سایت‌ها بازی‌های نا‌آشنایی را می‌فروشند که بازیکن به‌علت ارزان بودن آن‌ها، مشتری این‌گونه بازی‌ها می‌شود و البته ریسک بد یا ضعیف بودن بازی را نیز به جان می‌خرد.

سایت‌های Bigfishgames.com ،Gamehouse.com iWin.com ،Pogo.com و Wildtangent.com از جمله بزرگ‌ترین فروشندگان بازی‌های کوچک به حساب می‌آیند.

NPD یکی دیگر از نتایج جالب توجه این آمارگیری را این اعلام کرد که بزرگ‌تر‌ها بزرگ‌تر شدند!

براساس آمار گروه NPD، دو سایت Steamgames.com و Bigfishgames.com بزرگ‌ترین فروشندگان بازی در سال 2009 محسوب می‌شدند و امسال نیز این دو سایت فاصله خود را از رقبای خود بیشتر ‌کرده‌اند.

/ 0 نظر / 13 بازدید