مراقب سلامتتان باشید

مشغله‌های فکری یکی از عواملی است که موجب می‌شود تا در بسیاری از موارد گذر زمان را متوجه نشویم و کار با کامپیوتر یکی دیگر از این دلایل است! اگر این مورد برای خودتان پیش نیامده باشد حتما کاربرانی را دیده‌اید که وقتی مشغول کار با کامپیوتر می‌شوند اصلا متوجه گذشت زمان نیستند و گاهی اوقات بیش از 8 ساعت به طور مداوم با کامپیوتر کار می‌کنند یا حتی در بسیاری از موارد نیز بدون این‌که مراقب سلامتی خود باشند، چندین ساعت متوالی به بازی کردن با کامپیوتر می‌پردازند!

موسسه سلامت عمومی ‌و توصیه‌های ایمنی، توصیه می‌کند که با ایجاد وقفه در فواصل زمانی مختلف، از کار مداوم با کامپیوتر پرهیز کنید، چرا که کار کردن مداوم و بی‌وقفه با کامپیوتر می‌تواند عامل اصلی بروز بیماری‌هایی همچون خستگی چشم، درد گردن، کمردرد و... باشد. اگر شما هم می‌دانید که کار کردن مداوم با کامپیوتر مضر است، اما هنگامی‌که مشغول به کار می‌شوید این نکته را فراموش می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم از نرم‌افزار Healthy Hints کمک بگیرید.

این نرم‌افزار مدت زمانی که شما مشغول کار با کامپیوتر هستید را مورد بررسی قرار می‌دهد و در فواصل زمانی مورد نیاز به شما هشدار می‌دهد که زمان استراحت فرارسیده است! از قابلیت‌های جالب این نرم‌افزار نیز کنترل مدت زمان استراحت شماست به طوری که در صورتی که مشخص کنید هر 55 دقیقه به مدت زمان 5 دقیقه استراحت نیاز است و هنگام مشاهده هشدار استراحت به آن توجه نکرده و باز هم به کار کردن مشغول شوید، نرم‌افزار هر چند دقیقه یک بار این هشدار را برای شما تکرار می‌کند و در صورتی که کمتر از 5 دقیقه دست از کار با کامپیوتر بکشید نیز باز هم عدم استراحت به میزان کافی را تشخیص داده و هشدارهای مورد نیاز را به شما نمایش می‌دهد! پس بهتر است پس از نصب نرم‌افزار، حرف گوش‌کن باشید تا سلامتتان به همین راحتی تضمین شود.چنانچه به سلامت خود و خانواده‌تان اهمیت می‌دهید و دوست دارید با یک روش بسیار ساده حفظ این سلامت را تضمین کنید، می‌توانید نسخه‌ای از این نرم‌افزار را با مراجعه به لینک زیر دانلود کنید:

http://download.cnet.com/HealthyـHints/3000-2129-4-75327993. html?part=dl-10120337&subj=dl&tag=button

/ 0 نظر / 14 بازدید