رد گم کردن سارقان صفحه‌کلیدی

خوانندگان این بخش همگی از خطرات بدافزارها آگاهند و با انواع آنها نیز آشنایی دارند. ویروس، تروجان، کرم، ابزارهای جاسوسی و... برخی از رایج‌ترین بدافزارها هستند که بسیاری از کاربران با آ‌نها آشنایی دارند؛ اما نوع بسیار خطرناک دیگری که امنیت اطلاعات، آدرس‌های پست الکترونیک و اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران را به‌خطر می‌اندازد بدافزارهایی از جنس کی‌لاگر (Keylogger) هستند.

کی‌لاگرها ابزارهایی هستند که پس از آلوده کردن سیستم شما تمام حروف وارد شده به وسیله صفحه‌کلید رایانه شما را جمع‌آوری کرده و به روش‌های مختلف آنها را در اختیار هکرها قرار می‌دهند. به این ترتیب اگر سیستم شما به این نوع بدافزارها آلوده شود، تمام نام‌های کاربری و رمزهای عبور وارد شده در سرویس‌های پست الکترونیک، اطلاعات وارد شده کارت اعتباری که جهت پرداخت قبوض آب، برق و تلفن وارد کرده‌اید، نام کاربری و رمزعبور شما در سایت‌ها و نرم‌افزارهای مختلف همچون پیام‌رسان‌های یاهو مسنجر، اسکایپ و... و حتی متن نامه‌ها، قراردادها و هرچیز دیگری که با استفاده از صفحه‌کلید به تایپ محتوای آنها می‌پردازید توسط این ابزارها ثبت و ضبط شده و برای هکرها ارسال می‌شود.

پیشگیری بهتر از درمان

با گسترش شیوه پرداخت قبوض به‌صورت الکترونیک و تهیه کارت شارژ‌های تلفن همراه به‌صورت الکترونیک و از طریق اینترنت، بسیاری از کاربران، درگاه‌های پرداخت آنلاین بانک‌های مختلف را مشاهده کرده‌اند. یکی از ابزارهایی که جهت حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت اطلاعات شما توسط کی‌لاگرها در این صفحات به‌کار گرفته شده است، استفاده از صفحه‌کلید مجازی است که با کمک آن می‌توانید بدون نیاز به تایپ رمزعبور توسط صفحه‌کلید رایانه، با استفاده از صفحه‌کلید مجازی حروف و اعداد موردنظرتان را انتخاب کنید و مراحل پرداخت یا خرید الکترونیک خود را به انجام برسانید. این روش تا حد بسیار زیادی مانع ثبت و ضبط و سرقت کلمات عبور شما می‌شود ؛ اما فرض کنید به سایتی مراجعه کرده‌اید که این امکان در آن وجود ندارد. یا قصد دارید به سرویس پست الکترونیک خود وارد شوید و از ربوده‌شدن رمزعبورتان توسط این بدافزارها نگرانید! به‌نظر شما در چنین مواردی بهترین روش برای ممانعت از سرقت اطلاعات چیست؟

مخلوط کن حروف

اگر بخواهیم راه حل این مشکل را در یک کلمه خلاصه کنیم، هیچ پاسخی بهتر از KeyScrambler شایسته این سوال نیست.

همان‌طور که گفتیم استفاده از صفحه‌کلید مجازی برای پیشگیری از سرقت اطلاعات روش مناسبی است؛ اما فرض کنید طی روز چند بار برای ورود به سرویس پست الکترونیک خود از صفحه‌کلید مجازی جهت وارد کردن رمزعبوری که 12 کاراکتری است، استفاده می‌کنید. همچنین چند بار طی روز نیز به محیط کاربری خود در نرم‌افزارهای پیام‌رسان وارد می‌شوید و نیز به سایت‌های مختلفی که در آنها عضویت دارید، مراجعه می‌کنید.

شعارنرم‌افزار KeyScrambler : حفاظت+ پیشگیری+ پایداری= آرامش خاطر کاربران

آیا در چنین شرایطی وارد کردن رمزعبور توسط صفحه‌کلید مجازی که برای انجام آن نیز می‌باید با استفاده از ماوس، کاراکترهای موردنظر را انتخاب کنید، دشوار نیست؟ مطمئنا اگر بخواهید مدام از این روش استفاده کنید پس از چند روز و حتی در مواردی نیز در همان روز اول حوصله‌تان سر می‌رود و آلوده شدن به بدافزار و سرقت اطلاعات تان را به انجام این کار دشوار ترجیح می‌دهید! نرم‌افزار KeyScrambler نیز با توجه به این موضوع، روش کار منحصر‌به‌فردی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این نرم‌افزار شما را مجاب به استفاده از صفحه‌کلیدهای مجازی یا دیگر نرم‌افزارها نمی‌کند، بلکه از شما می‌خواهد طبق معمول رمزعبور خود را در کادرهای موردنظرتان وارد کنید؛ اما هنگام ورود اطلاعات توسط شما، آنها را با حروفی به‌صورت تصادفی مخلوط می‌کند و به‌طور مجازی صفحه‌کلید شما را به شکلی شبیه‌سازی می‌کند که گویا عبارتی با کاراکترهای کاملا نامفهوم که هیچ شباهتی به کاراکترهای وارد شده توسط شما ندارند، توسط صفحه‌کلید به ثبت رسیده است تا در صورت آلوده بودن رایانه به کی‌لاگرها نیز، کاراکترهای ثبت و ضبط شده توسط آنها، با رمز شما متفاوت باشد.

افزونه‌ها

یکی دیگر از امکانات این نرم‌افزار پشتیبانی از 25 مرورگر مختلف اعم از اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم، اپرا، سافاری و... است. به این ترتیب به کمک این برنامه براحتی می‌توانید با 25 مرورگر مختلف که توسط نرم‌افزار پشتیبانی می‌شوند به گشت‌و‌گذارهای اینترنتی خود بپردازید و از هر لحاظ خیالتان راحت باشد که هیچ رمز عبوری به شکل درست توسط کی‌لاگرها ثبت نخواهد شد.

ردگم‌کنی به‌جای شناسایی

همان‌طور که گفتیم این نرم‌افزار روش منحصر‌به‌فردی دارد که همان مخلوط کردن حروف است. به‌کمک این روش، نرم‌افزار فوق قادر است برخلاف نرم‌افزارهای امنیتی همچون ویروس‌یاب‌ها که می‌باید بانک اطلاعاتی از ویروس‌های شناخته شده را در اختیار داشته باشند، بدون داشتن بانک اطلاعاتی و بدون نیاز به به‌روزرسانی‌های مداوم، به حفاظت لحظه‌به‌لحظه از رمزها و اطلاعات شما بپردازد. این به دلیل آن است که نرم‌افزار فوق هیچ نیازی به شناسایی بدافزارها ندارد و آلوده بودن یا نبودن رایانه نیز برای آن تفاوتی ندارد ؛ زیرا در هر دو حال، روش رد‌گم‌کردن را به‌جای شناسایی و ازبین بردن بدافزارها در پیش گرفته است و اطلاعات غلط را به‌جای اطلاعات درست از صفحه‌کلید ارسال می‌کند.

نرم‌افزار فوق در نسخه‌های 32 و 64 بیت سیستم‌‌های عامل‌ ویندوز 2000، 2003، اکس‌پی، ویستا و 7 قابل استفاده است و می‌توانید نسخه‌ای از آن را با حجم کمتر از 1.5 مگابایت از سایت زیر دانلود کنید:

http: //www.qfxsoftware.com/download.htm

امیر عصاری

/ 0 نظر / 20 بازدید