توقف عرضه آیپد2 و درگیری با مدعیان

اپل تعداد محدودی از دستگاه‌های Ipad2 خود را به‌دلیل تشابه کدهای شناسه یکتای آنها با دیگر دستگاه‌های تولیدی این شرکت، با وجود عرضه به ‌فروش نرساند.

به‌گزارش ibitimes، بیشتر این دستگاه‌ها را شرکت مخابراتی Verizon به‌فروش می‌رساند. این اقدام به‌دنبال شکایات بسیاری از کاربران آیپد2 مبنی بر این که قادر به اتصال به شبکه

3G نبودند، صورت گرفت. علت اساسی این مشکل، تشابه کدهای MEID این دستگاه‌ها با دستگاه‌هایی عنوان شده که پیش از این توسط اپل تولید شده است. شماره‌ یکتا برای شناسایی یک دستگاه در شبکه به کار می‌رود و 2 دستگاه نمی‌تواند کد مشابهی داشته باشد.

یکی از سخنگویان اپل نیز در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: «این اتفاق تنها برای تعداد محدودی از آیپدها رخ داده است.»

گفتنی است اپل برای حفظ رضایت مشتریانی که آیپد2 خراب خود را تعویض می‌کنند، 50 دلار اعتبار رایگان برای خرید از فروشگاه‌های اپل در اختیارشان می‌گذارد. بنابراعلام اپل، تعداد آیپدهای فروخته شده تاکنون به 25 میلیون دستگاه می‌رسد.

از طرف دیگر، بعد از آن که شرکت Lodsys، چند توسعه‌دهنده نرم‌افزار موبایل آیفون را به‌اتهام دزدی حقوق نرم‌افزاری خود متهم کرد، خیلی‌ها انتظار داشتند اپل وارد میدان شود. پنجشنبه گذشته اپل به انتظار توسعه دهندگان پاسخ داد و فعالیت خود را درخصوص مواردی که به نقض حقوق توسعه‌دهندگان اکوسیستم منجر می‌شود، آغاز کرد. به دنبال این اقدام، اپل از تمامی توسعه‌دهندگان خود خواسته است وضعیت حقوقی نرم‌افزارهای خود را مشخص کنند تا این شرکت از اتفاقاتی که ممکن است در آینده برای این توسعه‌دهندگان و نرم‌افزارهای آنها رخ دهد، مطلع باشد.

/ 0 نظر / 28 بازدید