با گوشی خود نقاشی کنید

حتما برایتان بارها پیش آمده که بخواهید در مکان‌های مختلف اقدام به طراحی و نقاشی‌های ساده کنید، اما به‌خاطر عدم‌وجود ابزار و وسایل لازم از این کار پشیمان شده باشید. شاید هم خواسته‌اید به‌طور تمرینی طرحی را نقاشی یا کمی در این زمینه وقت‌گذرانی کنید، اما باز هم نتوانسته‌اید!

دیگر میزان کارآمدی گوشی‌های هوشمند امروزی یا بهتر بگوییم کامپیوترهای هوشمند همراه، بر همگان مشخص شده و روزبه‌‌روز هم بر کارآیی‌ این وسیله افزوده می‌شود به‌‌گونه‌ای که شما دیگر کمتر به وسائل متفرقه در آن واحد احتیاج پیدا کنید. امروز می‌خواهیم برنامه‌ای را برای شما معرفی کنیم که تا حدودی به شما کمک می‌کند اوقات فراغت‌ خود را با نقاشی و طراحی پر کنید. البته این برنامه در حد برنامه‌های کامپیوتری امروزی نیست، اما بعید نیست با پیشرفته‌تر شدن گوشی‌های موبایل و سخت‌افزارهای آنها، روزی شاهد برنامه‌های کامل‌تر و بزرگ‌تری روی تلفن‌های همراه باشیم. نرم‌افزار Handy Paint نگارش 1/1

این نرم‌افزار، مخصوص گوشی‌هایی است که از سیستم‌عامل ویندوز موبایل نگارش‌های 5 به بالا بهره می‌برند و برای کار کردن با آن، صفحه گوشی باید لمسی باشد و نمی‌توان با صفحه کلید با این برنامه کار کرد. پس از نصب برنامه وارد محیط اصلی نقاشی یا همان محیط اولیه برنامه می‌شوید. در حالت عادی صفحه‌نمایش به 3 بخش ابزارها، رنگ‌ها و مدیریت، تقسیم شده است. در بخش ابزارها، گزینه‌های مختلفی در اختیار کاربر و مخاطب قرار داده شده تا با استفاده از آنها بتواند اقدام به نقاشی کند. این ابزارها شامل چند گزینه هستند: PencilEraserPaint BucketClear PaintingLineColor PickerCurveLine WidthRectangle OutlineEllipse OutlineUndoPentagram OutlinePanTextZoomResize Canvas

توضیحات مربوط به ابزارها به پایان رسید. این برنامه بخشی به نام مدیریت نیز در خود دارد که با آن می‌توانید فایل‌های خود را ذخیره کنید، ببینید یا آنها را برای دیگران ارسال کنید. فایل‌ها می‌توانند با یکی از پسوندهای BMP،JPG،GIF وPNG روی گوشی ذخیره شوند.

برای آغاز کار با این برنامه کافی است آن را از لینک اینترنتی زیر دریافت و استفاده کنید:

: اگر صفحه ترسیم خود را بزرگ انتخاب کرده‌اید و می‌خواهید از آن بکاهید از این بخش کمک بگیرید.: قادر هستید با این بخش اقدام به بزرگنمایی و کوچک‌نمایی کنید. : همان‌طور که از اسمش پیداست، می‌توانید اقدام به نوشتن با فونت‌های مختلف و زبان‌های مختلف در گوشی خود کنید. البته لازم به یادآوری است که باید فونت و زبان نوشتاری مربوط در گوشی شما از قبل نصب شده باشد.: شکل آن مانند یک دست است که می‌توانید صفحه رسم خود را جابه‌جا کنید. این گزینه زمانی به کار می‌آید که صفحه رسم خود را بزرگ انتخاب کرده باشید، طوری که مکان‌هایی از دید شما مخفی باشد.: اگر با استفاده از گزینه بالا می‌توانستید تنها اقدام به کشیدن دایره و مربع کنید، با استفاده از این بخش می‌توانید اشکال متنوع دیگری از جمله ستاره، مثلث و لوزی را ترسیم کنید، البته همانند گزینه‌های بالا همراه با زیرمجموعه‌های مخصوص به خود. و Redo: به‌کمک این دو بخش می‌توانید از حافظه موقت برنامه استفاده کرده و به اشکال کشیده شده در یک فریم پیش یا پس از آن، پرش کنید. این فریم‌ها نامحدود بوده و شما به هر میزان که مایلید، می‌توانید به عقب و جلو پرش کنید. : همانند گزینه بالا عمل می‌کند، منتها برای رسم دایره‌ها و اجسام بیضی شکل. این بخش نیز شامل زیرگزینه‌های مخصوص به خود است.: اگر مایلید مربع رسم کنید، از این بخش بهره ببرید. با استفاده از آن و زیربخش‌های موجود می‌توانید مربع‌های تو خالی، تو پر با لبه‌های منحنی رسم کنید. برای تغییر گزینه‌های زیرمجموعه آن کافی است تنها نشانه‌گر را اندکی روی آن نگه دارید تا زیرمجموعه‌های آن نمایان شود.: تمام تغییرات در خطوط گزینه‌های بالا یا گزینه‌های بعدی توسط این بخش تعیین می‌شود. شما می‌توانید قطر خطوط خود را از یک تا 12 تغییر داده و خطوط نازک یا ضخیم رسم کنید.: با این گزینه می‌توانید خطوط منحنی بکشید. با استفاده از 4 نقطه، روی یک خط اقدام به انحنا در خطوط کرده و آن را به‌صورت یک خط منحنی در بیاورید. قطر این خطوط نیز می‌تواند متغیر باشد.: اگر از رنگی خوشتان آمد و خواستید از آن استفاده کنید اما کد رنگ را نمی‌دانستید، از این وسیله استفاده کنید.: تنها می‌توانید با آن، خطوط صاف بکشید، البته قطر خطوط می‌تواند متغیر باشد.: به یکباره قادر است کل صفحه نمایش شما را پاک کند. این بخش گزینه خوبی است برای آغاز یک طراحی جدید. البته از روش ایجاد فایل جدید هم می‌توان استفاده کرد، اما این گزینه سریع‌تر و کارآمدتر است.: سطل رنگ، با این وسیله می‌توانید درون محیط‌های توخالی را به یکباره با رنگ خاصی پر کنید. با این کار زمان کمتری برای رنگ کردن محیط‌های مختلف صرف خواهید کرد.: پاک‌کن، با این وسیله قادرید قسمتی از طرح خود را پاک کنید. عرض آن نیز می‌تواند متغیر باشد به‌طوری که با هر بار استفاده محیط بیشتری را تحت‌الشعاع خود قرار بدهد.: همان کاربرد مداد خودمان را دارد، با آن می‌توانید خطوط صاف یا کج رسم کنید و اندازه آن می‌تواند براساس عرض، متفاوت باشد.

http://clicklinks.ir/31006a

پژمان عاملی‌فرد

/ 0 نظر / 16 بازدید