گرافیک پیشرفته انویدیا GTX560M در لپ تاپ‌های آپتیموس

اکنون با تلاش‌های بی‌وقفه انویدیا، شما می‌توانید لپ تاپ‌هایی را با کارت‌های گرافیکی فوق‌العاده پیشرفته (high-end) و پشتیبانی از فناوری آپتیموس (Optimus) انویدیا را خریداری کنید که عمر باتری فوق‌العاده طولانی دارند. انویدیا با ارتقا و بازنگری در طراحی و ساختار گرافیک‌های GeForce GTX460M خود، کارت گرافیک مستقل لپ تاپ جی فورس GTX560M را با سرعت سیکل ساعت (clock speed) بیشتر و کارایی بهینه‌سازی شده به بازار عرضه کرده است.
با قدم گذاشتن پردازنده‌های جدید سندی بریج (Sandy Bridge) در میدان رقابت لپ تاپ ها، تقریبا همه زمینه‌های لازم برای پیشرفت لپ تاپ‌ها فراهم شده است ؛ اما هنوز جای خالی گرافیک‌های فوق پیشرفته در این‌گونه لپ تاپ‌های SNB مجهز به پردازنده‌های 4 هسته‌ای(quad-core) بخوبی حس می‌شود.

تولیدکنندگان با ساخت نوت‌بوک‌هایی برخوردار از ترکیب ساختار واحدهای پردازشگر گرافیکی (GPU) فوق پیشرفته موبایل، پردازنده‌های فوق پیشرفته به اضافه فناوری آپتیموس، در حال نوسازی ساختار و بازنگری مجدد طراحی لپ تاپ‌های تولیدی خود هستند. در کارت‌های گرافیکی سری

400M انویدیا که جی فورس GTS450، GTZ450TiوGTX 460M نیز جزو آنها هستند، کمبود پهنای باند هنگامی که همه تنظیمات مربوط به جزئیات تصاویر بازی‌ها روی میزان حداکثر انجام شده باشد، می‌تواند موجب بروز اشکالاتی در تفکیک پذیری‌های بالا (high-resolutions) شود. اما خوشبختانه با نوت بوک‌های مجهز به گرافیک GTX560M، عاقبت کاربران می‌توانند از مزایای گزینه‌های سطح بالای GPU‌های کلاس GTX با توانایی پشتیبانی از فناوری آپتیموس بهره ببرند.

با برخورداری از ترکیب آپتیموس و کارآمدی بالای مصرف انرژی پردازنده‌های 4 هسته‌ای سندی بریج شما می‌توانید انتظار ظهور نسل جدیدی را از سیستم‌های رایانه‌ای قابل حمل مخصوص بازی (mobile gaming machines) داشته باشید که بدون وابستگی به پریز برق و با اتکا به شارژ باتری خود لپ تاپ، بازی‌های نه چندان سنگین و با جزئیات نه چندان دقیق را به اجرا درآورید. همچنین قادرید تا با یک صفحه نمایش 3 بعدی

1080p از آنها، خروجی تصویری روی صفحه نمایش خارجی نیز داشته باشید.

منابع:

http:‌/‌‌/‌www.hardwarereview.net

http:‌/‌‌/‌www.nvidia.com

/ 0 نظر / 97 بازدید