کنترل تلفن‌همراه از طریق رایانه

علی‌رغم پیشرفت گوشی‌های تلفن‌همراه و ساخت گوشی‌هایی با صفحات بزرگ‌تر و با قابلیت لمسی، هنوز هم می‌توان ادعا کرد که صفحه‌نمایش بزرگ رایانه شخصی به‌همراه صفحه‌کلید و موس، لوازم آسان و سهل‌الوصول‌تری هستند.

در این شماره قصد داریم نرم‌افزاری را به شما معرفی کنیم که می‌تواند صفحه تلفن‌همراه سیمبین شما که می‌تواند از نوع سری 60 ویرایش سوم یا پنجم باشد را به صفحه بزرگ رایانه شخصی‌تان بیاورد تا بتوانید با استفاده از صفحه‌کلید و موس به مدیریت امور تلفن‌همراهتان بپردازید.

به این ترتیب شما قادر خواهید بود تا پس از اتصال گوشی تلفن‌همراه به رایانه شخصی، به ارسال و دریافت پیام‌های کوتاه و همچنین برقراری تماس بپردازید.

 

ویژگی‌های برنامه

1. امکان اعمال مدیریت کامل روی تمامی قسمت‌های گوشی تلفن‌همراه.

2. امکان اتصال به رایانه شخصی از طریق بلوتوث و کابل USB.

3. امکان بزرگ‌نمایی روی صفحه‌نمایش گوشی و نمایش آن در سایزهای مختلف.

4. امکان گرفتن Screen Shot و فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش گوشی تلفن‌همراه با فرمت AVI.

5. قابل استفاده برای ویرایش‌های سوم و پنجم سیستم‌عامل سیمبین.

6. قابلیت کار با گوشی‌های لمسی و غیرلمسی.

7. کلیدهای میانبر F1 و F2 کار کلیدهای نرم سمت راست و چپ گوشی را انجام می‌دهند و کلید F3 به‌عنوان کلید Menu در صفحه کلید تلفن‌همراه عمل می‌کند.

 

نصب برنامه

برنامه Remote S60 Professional برای نصب نیاز به دو فایل زیر دارد:

1. فایل اول که با فرمت SIS و برای نصب روی گوشی تلفن‌همراه است. به این بخش از برنامه در اصطلاح "کلاینت" هم می‌گویند.

2. فایل دوم نیز که با فرمت EXE است و برای نصب روی رایانه شخصی است.

 

اجرای برنامه

پس از نصب این دو فایل، توجه داشته باشید که برای استفاده از برنامه باید هر دو بخش را هم از روی گوشی و هم از روی رایانه اجرا کنید.

ابتدا باید بلوتوث گوشی و رایانه شخصی را فعال کرده و پس از برقراری اتصال بین هر دو دستگاه، کل صفحه‌نمایش گوشی تلفن‌همراه شما روی صفحه‌نمایش رایانه نمایان خواهد شد و به این طریق، قادر خواهید بود تا به‌وسیله موس به تمامی منوها و امکانات گوشی تلفن‌همراهتان دسترسی داشته باشید. به این شکل که اگر روی هر منو، آیکون یا فایلی که در صفحه‌نمایش گوشی است، با موس کلیک کنید، همان اتفاق در صفحه‌نمایش خود گوشی هم می‌افتد.

اگر به هر دلیل رایانه شخصی شما مجهز به بلوتوث نمی‌باشد، می‌توانید از کابل USB برای برقراری این ارتباط استفاده کنید ولی نکته مهم در این رابطه این است که نحوه اتصال کابل USB گوشی به رایانه، حتما باید در حالت "PC Suite" باشد نه "Mass Storage".

لینک دانلود این نرم‌افزار به شرح زیر است:

http://www.4shared.com/file/90...ofessional.html

علی نیک‌فرجام

/ 1 نظر / 14 بازدید
مریم

شما هم با عنوان خواسته شده لینک شدین امیدوارم که تو کارتون موفق باشین بای pix2pixe.mihanblog.com