تنبیه کودکان با قطع اینترنت

امروزه والدین راه جدیدی برای تنبیه کودکان و جلوگیری از رفتارهای ناهنجار آنها یافته‌اند: اینترنت ممنوع!

براساس گزارشی که از موسسه Annenberg منتشر شد، این موسسه اعلام کرد که از هر 5 خانوار آمریکایی
3 تای آنها برای تنبیه کودک خود، او را از دیدن تلویزیون محروم می‌کنند، این آمار نسبت به 10 سال گذشته کماکان بدون تغییر باقی‌مانده، اما ممنوعیت استفاده از اینترنت بسیار متداول‌تر شده است و 57 درصد از خانوارها این روش را برای کودک زیر 18 سال خود به‌کار می‌بندند.

بخش اعظمی از والدین (69 درصد) گمان می‌کنند که کودکشان به اندازه کافی به اینترنت دسترسی دارد، در حالی که 28 درصد از آنها فکر می‌کنند که کودکشان خیلی آنلاین است. این مساله در تلویزیون به این صورت است که 57 درصد گمان می‌کنند کودکشان زمان مناسبی را پای تلویزیون می‌گذراند و 41 درصد از آنها گمان می‌‌کنند کودکشان زیاد پای تلویزیون می‌نشیند.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که بیشتر والدین معتقدند کودکان هنگام آنلاین بودن وقت خود را با دوستانشان می‌گذرانند. همچنین بسیاری از والدین گمان می‌کنند اینترنت باعث می‌شود زمان سپری شده با خانواده ارزش خود را از دست بدهد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد زمان مفید سپری کردن وقت با خانواده از 26 ساعت در هفته، در اوایل دهه اول قرن 21 به کمتر از 18 ساعت در سال جاری رسیده است.

مایکل گیلبرت، یکی از محققان موسسه آننبرگ معتقد است که جوامع آنلاین و شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در کاهش این زمان دارند. گیلبرت همچنین به نظرسنجی دیگری که در سال 2006 انجام شده، اشاره کرد و گفت: ارزش جوامع آنلاین درست برابر با ‌ارزش جوامع حقیقی است. این نظرسنجی میان 2 هزار خانوار آمریکایی اجرا شده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید