تاثیر بلاگ بر فضای مجازی و دنیای حقیقی

در جهان مجازی کنونی، بسیاری از افراد بلاگ دارند و بسیاری نیز می‌خواهند بلاگی برای کارهای شخصی، شغلی و غیره داشته باشند. ولی واقعا چرا باید بلاگ درست کرد؟

نیازی نیست HTML یاد بگیرید

یکی از بزرگ‌ترین موانعی که بیشتر سازندگان تازه‌کار وب‌سایت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، آگاهی نداشتن از روش ساخت یک صفحه وب است. بلاگ‌ها این مشکل را رفع کردند. تنها کار لازم این است که درون یک باکس چیزهایی را که می‌خواهید تایپ می‌کنید و نرم‌افزار بلاگ به‌طور خودکار آن را به یک صفحه وب تبدیل و در دنیای وب منتشر می‌کند تا همه آن را ببینند.

مجبور می‌شوید مطالب خود را به‌روز نگه دارید

اصولا بلاگ‌ها دفترچه‌های یادداشت شما هستند! فرقی نمی‌کند که هر ماه در دفترچه خود چیزی بنویسید یا هر دو ماه، ولی باید بالاخره چیزی در آن نوشته شود. به همین ترتیب این جریان برای بلاگ‌ها وجود دارد. بلاگ داشتن، خود به‌تنهایی شما را مجبور می‌کند هر چند مدت آن را به‌روز کنید. تازه کردن هر از گاه مطالب بلاگ برای خوانندگان و مشتریان مفید است. همچنین برای موتورهای جستجویی که می‌خواهند با پیدا کردن منابع ارزشمند برای کاربرانشان، آنها را حفظ کنند.

بلاگ‌ها خودبه‌خود برای موتورهای جستجو بهینه شده هستند

موتورهای جستجو مطالب جدید را دوست دارند ولی این مساله تنها دلیلی نیست که بلاگ‌ها را به ابزاری قدرتمند برای به‌دست آوردن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو تبدیل کرده است. در واقع بیشتر بلاگ‌ها با بالاترین درجه‌های بهینگی موتور جستجو ساخته شده‌اند. تمام بخش‌های بلاگ شما به یکدیگر متصل شده‌اند، شاخه‌ها می‌توانند در قالب محتوای موجود در سرور قرار بگیرند. حرکت در بلاگ کاملا بصری است. مطالب بایگانی را می‌توان سفارشی کرد و همچنین صدها صفحه از محتوا ساخت که به‌عنوان طعمه‌ای برای عنکبوت موتورهای جستجو عمل کند.

ساختاری با لینک‌گذاری داخلی خواهید داشت

بیشتر بلاگ‌ها این‌گونه طراحی شده‌اند که شبکه‌ای پیوسته از لینک‌هایی به دیگر بخش‌های بلاگ شما به‌وجود بیاورند. بدون وجود همچنین قابلیتی در بلاگ‌ها، یک بازدیدکننده به‌راحتی می‌تواند در بلاگ شما گم شود!

تقویم‌ها به‌وسیله تاریخ‌های مشخصی به پست‌ها متصل شده‌اند، «پست‌های اخیر» به‌صورت لیستی درخواهند آمد که به تازه‌ترین مطالب شما اشاره می‌کنند، بایگانی به تمام پست‌های قدیمی‌تر متصل می‌شود، باکس‌های مربوط به جستجو به مرورگرها اجازه می‌دهند به‌دنبال مطالب خاصی در بلاگ بگردند و اینها همگی و بدون صرف ساعت‌ها وقت برای ساخت یک ساختار لینک یا نقشه سایت، به‌طور خودکار اتفاق می‌افتد.

می‌توانید صفحه‌های چندگانه با محتوای قوی بسازید

تمام پست‌هایی که در بلاگ قرار می‌دهید محتوا هستند و با تنظیمات هوشمندانه‌ای که در اولویت‌های بایگانی قرار می‌دهید، می‌توان هر پست را به بسیاری از فرم‌های مختلف مطالب در صفحه مربوط خودش تبدیل کرد. بلاگ‌ها در مدت بسیار کوتاهی منظم می‌شوند و می‌توان کار را با داشتن یک وب‌سایت با بیش از 100 صفحه به‌پایان رسانید که هر صفحه پر از مطالب مربوط به‌هم، کلمات کلیدی بهینه و محتویات تم‌شده خواهند بود.

می‌توانید بلاگتان را بطور گسترده‌ای برای کلمات کلیدی بهینه کنید

تمام قسمت‌های قالب بلاگ شما می‌تواند سفارشی شود. یک راه قدرتمند برای انجام این کار، وارد کردن واژگان کلیدی مرتبط است. این کار فقط کافی است یک بار انجام شود تا فواید آن در تمام طول حیات بلاگ‌تان دیده شود. می‌توانید کلمات کلیدی را در عنوان بلاگ، توضیحات، سرنوشته‌های پست بلاگ، لینک‌های برگشتی، دعوت‌های کامنت، عناوین آرشیو و نام‌های برچسب‌ها قرار دهید.

یک اجتماع آنلاین می‌سازید

اگر بلاگ شما روی تم خاصی قرار دارد می‌توانید بازدیدکنندگان خاصی را جمع و بلاگ را به یک اجتماع آنلاین تبدیل کنید. حتی می‌توانید فراتر بروید و آن را به یک فروم یا سایت عضویت متصل کنید. توضیحات، پیشنهادها، ایده‌ها و بازخوردهای بیشتری از آن سایت‌های بگیرید و یا خوانندگان را به مشارکت دعوت کنید. به‌زودی بلاگ شما بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. حتی اگر چیز زیاد دیگری در آن ننویسید!

بحث‌هایی با خوانندگان ایجاد می‌کنید

نخستین گام برای ایجاد یک بحث با خواننده را باید خود شما بردارید. می‌توانید این کار را با پست بلاگ، طرح یک پرسش یا دعوت به کامنت گذاشتن یا تعاملات انجام دهید. بلاگ شما به‌زودی توسط کسانی که به موضوع یا تم شما علاقه داشتند خوانده خواهد شد و البته این بحث‌ها برای شما، مالک بلاگ، هزینه‌ای نخواهد داشت.

مطالب را منتقل کنید

جمع کردن خواننده برای مطالب خوب است ولی فرستادن مطالبتان به‌جایی که خوانندگان بیشتری بتوانند ببینند، عالی است! اتحادیه‌سازی (توسط فیدهای RSS) در بیشتر بسترهای بلاگ‌سازی قرار داده شده است که راهی بسیار ساده و سریع برای جمع کردن گستره وسیعی از خوانندگان پست‌های بلاگتان، جلوی شما قرار می‌دهد.

چیزی می‌سازید که موتورهای جستجو  آن را دوست خواهند داشت

موتورهای جستجو برای این به‌وجود آمده‌اند که به مراجعه‌کنندگانشان بهترین منابع درباره یک موضوع یا واژه کلیدی را پیشنهاد کنند و بلاگ شما این دعای موتور جستجو را اجابت خواهد کرد! به‌وسیله اتصال به یک تم و ارایه مطالب در قالب یک الگوی سازماندهی‌شده، ساخت‌یافته و مستقیم، بلاگ شما کاملا حرفه‌ای در موتورهای جستجو یافت می‌شود. کاری که وب‌سایت‌ها آرزوی آن را دارند.

محمدحسین کردونی

 

/ 0 نظر / 14 بازدید